بلاگ

5کشور پردرآمد در صنعت گردشگری را بشناسید

کشورهای بسیار زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که بخش اعظم درآمد آن ها از صنعت گردشگری به دست می آید. مردم نسبت به گذشته بیشتر به تفریحات و سرگرمی خود می اندیشند از این رو صنعت گردشگری رشد قابل توجهی داشته است و در کسب درآمد اهمیت قابل توجهی برای کشورهای مختلف دارد. علاوه بر اینکه گردشگری از لحاظ اقتصادی تأثیری مثبت در کشور توریستی دارد می تواند بر شرایط اقتصادی آن ها نیز تأثیر بگذارد. در این مقاله با تعدادی از پردرآمدترین کشورها از صنعت توریستی آشنا خواهید شد.

ترکیه
این کشور در بین پردرآمدترین کشورها از صنعت گردشگری رتبه دهم را دارد. درآمد سالانه ترکیه از این صنعت چیزی حدود 27.7 میلیارد دلار است. در این کشور توریستی تعداد زیادی جاذبه گردشگری وجود دارد به همین دلیل سالانه میزبان میلیون ها مسافر و گردشگر می باشد که به تور ترکیه می روند. یکی دیگر از دلایل جذب توریست ها به این کشور نوع فرهنگ مردم ترکیه است. مردم این کشور بسیار مهمان نواز هستند. همچنین یکی از مناطق مورد علاقه مسافران در این کشور سواحل بسیار زیبای این کشور می باشند.

استرالیا
این کشور نیز یکی از کشورهای پیشرفته در صنعت گردشگری است و سالانه میزبان گردشگران زیادی می باشد. متوسط درآمد این کشور نیز از صنعت گردشگری سالانه 31.4 میلیارد دلار است. جاذبه های گردشگری در این کشور از جمله پارک، کتابخانه و موزه می باشند. علاوه بر مناطق گردشگری در این کشور، استرالیا دارای طبیعت بسیار زیبا و شگفت انگیز می باشد و یکی دیگر از دلایل جذب گردشگران به این کشور همین موضوع است.

بریتانیا
درآمد این کشور نیز از این صنعت سالانه 36.115 میلیارد دلار است. جاذبه های گردشگری این کشور در سطح جهان بسیار معروف و مشهور می باشند. لندن یکی از پربازدیدترین شهرهای این کشور می باشد که جاذبه های گردشگری زیادی از جمله رستوران، هتل و دیگر مناطق گردشگری در این شهر وجود دارند. یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری این کشور برج لندن است.

فرانسه
این کشور نیز یکی از کشورهای پردرآمد از صنعت گردشگری است. میزان درآمد سالانه این کشور 56.1 میلیارد دلار است. سالانه تعداد زیادی از گردشگران جهت بازدید از مکان های گردشگری، آشنایی با آداب و رسوم، چشیدن غذاهای خوشمزه و لذیذ، آشنایی با فرهنگ این کشور و همچنین رفتن به فروشگاه های مختلف، کافه ها و هتل های عالی و زیبا به این کشور سفر می کنند. در کشور فرانسه حدود 37 میراث جهانی در سازمان بین المللی یونسکو به ثبت رسیده اند.

تایلند
تایلند نیز یکی از پردرآمدترین کشورها در صنعت گردشگری است. درآمد سالانه این کشور از صنعت گردشگری حدوداً 42.1 میلیارد است. بهترین زمان برای مسافرت به تایلند ماه های آذر تا بهمن است چون آب و هوا در این ماه های سال عالی می باشد. هزینه بازدید از جاذبه های گردشگری و فرهنگی این کشور بسیار ارزان است. این کشور همچنین برای زوج ها یکی از مناطق عالی برای سفرهای ماه عسل است. این کشور در بین پردرآمدترین کشورها از صنعت گردشگری رتبه ششم را دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *